Latarnia morska Stilo w Choczewie

Ludzie często nie mogą wybrać optymalnego miejsca na wakacje czy też urlop. Warto dobrze się nad tym zastanowić, aby nie żałować później swojej decyzji. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla zainteresowanych mogą okazać się przede wszystkim noclegi w Choczewie {meteor-turystyka.pl}. To miasteczko znane jest z tego, iż znajduje się tam wiele atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć na własne oczy, bo są one godne uwagi.

Wybierając Choczewo jako wakacyjny ośrodek wypoczynkowy, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na latarnię morską Stilo. Jest to najnowocześniejsza latarnia tego typu na polskim wybrzeżu, dlatego chcą ją obejrzeć również turyści z innych zakątków świata, nie tylko z Polski. Oprócz tego, że jest ona nowoczesna, jest również elegancka i bardzo zadbana. Umiejscowiona jest ona na wydmie, która ma 45 metrów wysokości. Położona jest blisko morza, co jest jej dodatkowym atutem, bo turyści mogą dzięki temu połączyć przyjemne z pożytecznym. Latarnia oddalona jest od morza o jeden kilometr, więc po spędzeniu dnia nad wodą można się tam przespacerować całą rodziną i obejrzeć ją z bliska, co gwarantuje zainteresowanym niezapomniane wrażenia na wiele lat. Latarnia liczy sobie 33 metry, a więc jest stosunkowo wysoka, a jej światło jest widoczne nawet do 42 kilometrów, dzięki specjalnemu oświetleniu. Tego typu atrakcja jest bardzo oryginalna dlatego, że jest ona ciekawa pod kątem technicznym. Tylko dwie latarnie morskie, oprócz tej choczewskiej, zbudowane są w tym samym stylu. Mowa tutaj o żeliwnej części wieży, która skręcona jest solidnymi śrubami, specjalnie do tego przeznaczonymi.

Latarnia Morska Stilo {wikipedia.org} jest jednym z obowiązkowych punktów wycieczki do Choczewa, więc nie można o niej zapomnieć. Na takie zwiedzanie najlepiej jest zabrać całą rodzinę, choć może być to również dobry pomysł na romantyczną randkę z drugą połówką.

Dodaj komentarz