Lustrzany labirynt i Iluzeum w Łebie

Wybierając się na wakacje nad morze większość osób chce po prostu wypocząć, korzystając z pięknej pogody oraz morskich i słonecznych kąpieli na piaszczystej plaży. Po wspaniałym wypoczynku w Chłopach (szczegóły zobacz na: http://www.zsoilpawlosiow.edu.pl/wspanialy-wypoczynek-w-chlopach) pozostajemy w klimacie nadmorskich miejscowości. Warto jednak wiedzieć, że Łeba, jak każda nadmorska miejscowość, oferuje turystom znacznie więcej atrakcji. Nad brzegiem wody można nie tylko się opalać, ale również obejrzeć wiele ciekawych miejsc, muzeów, czy wystaw. Interaktywne eksponaty, nietypowe galerie i wystawy nie tylko nie nudzą, a wręcz inspirują i bawią zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Miasteczko Łeba i okoliczne miejscowości mają w swojej ofercie przeróżne atrakcje. Jedną z nich jest wystawa motyli. Na Skwerku Rybaka w centrum Łeby, znajduje się Filia Muzeum Motyli z Władysławowa. Można tam zobaczyć 4 tysiące gatunków tych pięknych stworzonek i innych owadów z całego świata. Wśród nich okazy o niezwykłych rozmiarach, jak na przykład motyle Attacus Atlas wielkości ludzkiej głowy. W ponad stu gablotach znajdują się również takie owady jak pluskwiaki, chrząszcze, czy straszyki. W muzeum najmłodsi mają do dyspozycji interaktywny test z wiedzy o motylach.

Nieco dalej, również w samym centrum miasta znajduje się lustrzany labirynt. Składa się z 145 luster i ma długość ponad 50 metrów. W sercu korytarzy mieści się sala, nazwana magicznym okiem wraz z gabinetem krzywych zwierciadeł. Miłośnikom interaktywnych zabaw i eksperymentów dedykowane jest Iluzeum. Można doznać tam niesamowitych złudzeń optycznych, obejrzeć przedziwne triki, obrazy, a także urządzenia optyczne z XIX wieku. Wśród dostępnych eksponatów największym zainteresowaniem cieszy się Zoetrop – maszyna zmieniająca obrazy, Ruchoma Ściana i Kalejdoskop Gigant. Wszystkie zadziwiające okazy, hologramy i obrazy 3D, to gratka dla wszystkich spragnionych wrażeń.

Kolejne ciekawe miejsce w Łebie, które warto odwiedzić, choć raczej bez dzieci, to Muzeum Erotyki (informacje odszukasz na: https://pl-pl.facebook.com/pages/Muzeum-Erotyki-Leba). Dostępna wystawa została otwarta w 2012 roku i pochodzi z jednego z nielicznych tego typu Muzeów w Polsce i Europie znajdującego się w Warszawie. Na prezentacji można zobaczyć przeróżne gadżety, pasy cnoty, a także sztukę o charakterze erotycznym z wszystkich zakątków świata.

Urlop w Łebie (noclegi odszukasz na: ) to doskonała propozycja dla osób, które uwielbiają zarówno nadmorski klimat jak i ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Miasto jest nie tylko dobrze wyposażone w różnorodne atrakcje, ale także w noclegi. Osada zapewni nie drogie i dogodne miejsce do odpoczynku każdemu, kto się tam wybierze. Baza noclegowa spełni potrzeby nawet najbardziej wymagającego turysty. Warto wybrać się do Łeby żeby spędzić niezapomniane wakacje.

4 myśli nt. „Lustrzany labirynt i Iluzeum w Łebie

  1. chyba najciekawsze opcje tutaj opisano, zgadzam sie w stu procentach ^^

  2. Zosia – bardzo się cieszę, że wybrałaś się nad morze i przedstawiasz kolejną miejscowość na wybrzeżu, czekam na następne nadbałtyckie miejscówki 🙂

Dodaj komentarz