Mała wioska o pięknym położeniu – Sianożęty nad morzem

Czy to możliwe, żeby miejscowość ze wspaniałą, czystą, piaszczystą plażą i miejscami oferującymi noclegi nie była tłumnie oblegana przez turystów? Okazuje się, że wciąż można znaleźć nad Bałtykiem [Bałtyk➪Wikipedia➪informacje] miejscowości, które pozwalają rozkoszować się ciszą i leniwą nieco atmosferą, a przy tym nie skazują przyjezdnych na nudę i brak wygód.

Sianożęty to miejscowość, która nie ma raczej wielu atrakcji, a jeszcze po wojnie była skromną rybacką wioską. Nie dorównała popularnością dużym i znanym kurortom, za to rozwinęła się tu baza noclegowa, pozwalająca spędzić urlop zacisznie, a jednocześnie wygodnie. Znajdziemy tu ośrodki wczasowe, domki, pensjonaty i prywatne kwatery oraz pola namiotowe [Sianożęty➪Noclegi➪Meteor]. Są miejsca, które oprócz wyżywienia i noclegu oferują dodatkowe atrakcje.

Miejscowość może się pochwalić naprawdę piękną plażą, płaską i dosyć szeroką, z wystającymi z morza falochronami i tzw. przystanią brzegową dla łodzi rybackich. Wystarczy spacer po plaży, by dotrzeć do drewnianego widokowego molo w Ustroniu Morskim. Wybrzeże w Sianożętach oddzielone jest od zabudowań pasem lasu, wygląda jak idealny obrazek na pocztówkę. Mimo to nie znajdziemy tu tłumów, możemy cieszyć się swobodą. Pewnie i spokojnie poczują się tutaj rodziny z małymi dziećmi – łatwo mieć pociechy na oku i nie będą nikomu przeszkadzać.

Oprócz miejsc oferujących noclegi, Sianożęty mają też sezonowe lokale gastronomiczne, nie tylko z rybami w menu oraz stragany z pamiątkami. Jeżeli chcemy natomiast zobaczyć więcej atrakcji, wystarczy odwiedzić okoliczne miejscowości, jak na przykład Ustronie Morskie ze Skansenem Chleba i wesołym miasteczkiem, czy pełen niezwykłych przeżyć dla dzieci i dorosłych portowy Kołobrzeg. Z drugiej strony, na wschód, dojedziemy do Gąsek, gdzie zwiedzić można latarnię morską. Same Sianożęty, a dokładniej otaczający je las, daje możliwość zobaczenia jednego z najstarszych polskich dębów. Warcisław ma ponad 640 lat i towarzyszy mu pień powalonego przez wichurę Bolesława, który był drzewem jeszcze bardziej wiekowym. W pobliżu natrafimy również na pozostałości dawnej bazy wojskowej oraz lotnisko Bagicz.

Dodaj komentarz