Poznajemy Mierzeję Wiślaną: Kąty Rybackie

Kąty Rybackie są niedużą osadą rybacką leżącą na Mierzei Wiślanej, której historia sięga XVII wieku. Obecnie to miejsce przyciąga co roku sporą rzeszę turystów, którzy chcą wypocząć nad morzem, jednak pragną spędzić czas w miejscu, które jest nie tylko urokliwe, ale także spokojne. Oczywiście podczas pobytu w Kątach Rybackich można korzystać z różnych atrakcji, organizowane są tam także ciekawe wydarzenia. 

Plaża to miejsce, które jest odwiedzane przez każdego, kto spędza w Kątach Rybackich choć kilka dni. Niewiele miejsc na polskim wybrzeżu może poszczycić się tak szeroką, piaszczystą, a jednocześnie niezatłoczoną przez turystów plażą, dlatego też kto raz zawita na Mierzei Wiślanej, zawsze tam wraca. Pobyt na plaży nie musi wiązać się tylko z opalaniem i zażywaniem kąpieli w morzu, można bowiem odwiedzić także miejscową przystań, w której cumują łodzie rybackie. Ciekawą atrakcją tego niedużego letniska jest także Piracka Zatoka. To miejsce, które mogą odwiedzać dzieci, które na pewno ani przez chwilę nie zaznają nudy, ponieważ w Zatoce znajdują się zjeżdżalnie, ale także dmuchane figury do skakania i zjeżdżania czy statek piracki, można tam także zagrać w bubble football.

Mimo że największa ilość turystów odwiedza Kąty Rybackie w sezonie wakacyjnym, okazuje się, że również jesienią nie można narzekać na nudę. Właśnie wtedy organizowane są tam ciekawe wydarzenia – odbywa się tam wówczas „morsowanie”, czyli kąpiele w zimnym morzu, a także Rajd Nordic Walking w Krainie Kormoranów, który z pewnością okaże się nie lada gratką dla amatorów tego sportu. Inną atrakcją dostępną dla turystów niezależnie od pory roku jest miejscowe Muzeum Zalewu Wiślanego. Odwiedzając to miejsce, można zobaczyć między innymi łodzie rybackie, wykorzystywane niegdyś na Zalewie Wiślanym, ciekawym obiektem jest warsztat szkutniczy, który niegdyś należał do rodziny Schmidtów. 

Kąty Rybackie są coraz chętniej odwiedzane przez turystów, dlatego też infrastruktura noclegowa tego miejsca cały czas się rozwija (noclegi Kąty Rybackie). Na czas pobytu w tej urokliwej miejscowości można wynająć domek letniskowy, można także zdecydować się na pobyt w willi, pensjonacie lub ośrodku wczasowym (atrakcyjne cenowo oferty można znaleźć pod linkiem noclegi Kąty Rybackie).

Dodaj komentarz