W dolinie Ropy – Wysowa-Zdrój

Są bez wątpienia gusta i guściki. Jedni lubią wybierać się na wakacje nad morze, inni jeszcze w góry, a jeszcze inni najlepiej za granicę. Dlaczego warto udać się za granicę, skoro nasz własny kraj jest taki piękny, chowa w sobie wiele tajemnic i wciąż istnieje bardzo dużo miejsc, które nie są popularne, ale na pewno warte zwiedzenia? “Cudze chwalimy, swego nie znamy”, to powiedzenie pasuje do nas jak żadne inne. A przecież jednym z takich miejsc, które warto zwiedzić i poznać jest miejscowość położona w południowej Polsce w otoczeniu Beskidu Niskiego, pełniąca funkcję zarówno uzdrowiskową, jak i turystyczną, mowa tu oczywiście o Wysowej-Zdroju. Tutejsza baza noclegowa jest bardzo dobrze zorganizowana, może pomieścić dużą ilość turystów bez względu na porę roku, a okoliczny krajobraz czy właśnie panuje zima, lato, jesień czy wiosna zapiera dech w piersiach i zdecydowanie poprawia nasze samopoczucie.

Wysowa-Zdrój oferuje wiele ciekawych możliwości, łatwo jest zdecydować się na ofertę, która spełni większość naszych kryteriów. Będąc już na miejscu, naszym punktem numer jeden turystycznej listy powinna być Pijalnia Wód Mineralnych. Przepięknie wkomponowana w tutejszy krajobraz umożliwia wypróbowanie wody mineralnej “Wysowianka”, jak i typowych dla tego obszaru trzech rodzajów wód leczniczych.

Punktem numer dwa powinny stać się przechadzki i wędrówki piesze lub rowerowe po tutejszych górach. Uzdrowisko nie istniałoby, gdyby nie wysokie walory turystyczne tej miejscowości (i zdrowotne oczywiście też). Widok jest jak z bajki lub książki dla dzieci, a nawet może przerosnąć nasze wyobrażenia. Co lepsze, każda pora roku jest dobra na tutejszy krajobraz. W samej miejscowości koniecznie musimy zwiedzić całe centrum.

Charakterystyczna dla centrum jest cerkiew, wybudowana w 1779 roku, przy której stoi kolejna ciekawostka turystyczna, a mianowicie lipa, będąca pomnikiem przyrody, licząca sobie ponad 400 lat. Na skraju parku zdrojowego w pobliżu źródła Aleksandra podobno znajduje się ciekawa, niepowtarzalna roślinność, której okazy występują przede wszystkim w tym regionie. To gratka dla tych, którzy pasjonują się roślinkami. Wysowa-Zdrój bez wątpienia spełnia szereg różnych wymogów, klasyfikujących ją jako bardzo atrakcyjną miejscowość turystyczną.

6 myśli nt. „W dolinie Ropy – Wysowa-Zdrój

  1. Dla mnie ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu są spacery po lesie – to najprzyjemniejsza część pobytu w Wysowej Zdroju

  2. Ja byłam tam kiedyś w sanatorium, ale teraz szukamy noclegu dla całej rodziny. To miejsce gdzie chętnie się wraca. Pozdrawiam.

  3. Na rodzinny pobyt w Wysowej z czystym sumieniem polecam agroturystykę. Jest to świetna opcja dla rodzin z dużego miasta.

  4. Pani Zosiu Pawłosiow pani blog jest świetny, często jak nie wiem gdzie pojechać na wakacje to przeglądam wpisy i zawsze znajdę coś super

  5. @arkadiusz zapewniam cię, że nie tylko sanatoria i to również wspaniałe miejsce dla młodszych wczasowiczów

Dodaj komentarz